INFOLINIA +48 698 694 905

Logo Audyt WCAG 2.1
Szkolenia

Jak tworzyć treści dostępne cyfrowo?

Szkolenie na sali - prowadzący przemawia

Poznaj sposoby publikacji treści, które umożliwią korzystanie z nich każdemu, również osobom z niepełnosprawnościami. Naucz się, jak zapewniać cyfrową dostępność treści na stronach internetowych, w dokumentach, w formularzach internetowych.

Do kogo skierowany jest to kurs?

Kurs jest przeznaczony dla osób pracujących w jednostkach publicznych, które zajmują się tworzeniem i publikowaniem treści na stronach internetowych.

Aby w pełni zrozumieć poruszane tematy, warto znać zasady publikacji treści przy użyciu edytorów CMS.

„Nie mierzymy się z niepełnosprawnością. Mierzymy się z tym, jak społeczeństwo adaptuje swoje otoczenie na nasze potrzeby.” – Stella Young

Jak wygląda szkolenie?

Kurs odbywa się w formie 3-godzinnego wykładu, podczas którego uczestnicy mają możliwość zadawania pytań.

Jakie tematy poznasz podczas kursu?

  1. Zajmiemy się zagadnieniem dostępności – omówimy jej ideę, koncepcję i definicje. 
  2. Pokażemy, kto i w jaki sposób korzysta z dostępności cyfrowej – przedstawimy grupy użytkowników z niepełnosprawnościami, dla których cyfrowa dostępność jest kluczowa do korzystania ze stron internetowych oraz technologie asystujące, które oni wykorzystują.
  3. Przeanalizujemy Wytyczne Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) – ogólne przeglądanie wytycznych w kontekście cyfrowej dostępności treści. 
  4. Podkreślimy najistotniejsze elementy dostępności treści – omówimy różne rodzaje publikowanych treści (teksty, grafiki, multimedia, galerie zdjęć, dokumenty) i działania niezbędne do zapewnienia ich cyfrowej dostępności, zwracając uwagę na dobre praktyki.