INFOLINIA +48 698 694 905

Logo Audyt WCAG 2.1

Zbadaj stronę

Szybki testzgodności z WCAG

Przeprowadź ekspresowe badanie automatyczne dostępności cyfrowej strony internetowej w oparciu o wytyczne WCAG 2.1. Dzięki niemu możesz szybko i łatwo sprawdzić, czy Twoja strona spełnia wymagania dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami.

Realizowaliśmy projekty między innymi dla:

WCAG

WCAGWeb Content Accessibility Guidelines – to zbiór wielu informacji dotyczących dostępności witryn, kierowanych w stronę osób z pewnymi schorzeniami, uniemożliwiającymi przeglądanie stron internetowych niedopasowanych do ich niepełnosprawności. Dokumenty publikowane przez WAI są bardzo precyzyjne w kwestii wymogów, dlatego ich spełnienie, nawet mimo pozornie ogromnej wiedzy na temat programowania i stron internetowych – nie jest proste. W naszej firmie możesz przeprowadzić badanie witryny i sprawdzić, czy spełnia wszystkie, część, czy może żadnych wymagań WCAG. To kluczowy aspekt we wszystkich witrynach skierowanych do osób niepełnosprawnych, starszych lub dotyczących ochrony zdrowia.

Jak badamy witryny w kwestii WCAG?

WCAG to zbiór zasad, które każdy właściciel witryny wymienionej powyżej musi spełnić – niezależnie od jego przychodu czy liczby czytelników w skali dnia bądź miesiąca. Niestety to trudne zadanie. WCAG w wersji 2.1 lub 2.2 jest wysoce skomplikowany, a co za tym idzie – trudny we wdrożeniu. Nasze badanie obejmuje:

  • postrzeganie witryny przez odwiedzającego,
  • funkcje oraz działanie całej strony i wybranych podstron,
  • możliwość zrozumienia wszystkich treści oraz fotografii,
  • kompatybilność ze wszystkimi rodzajami przeglądarek internetowych,

To jednak tylko wstęp do realnego badania – każdy powyższy punkt zawiera nawet kilkadziesiąt kolejnych, już zdecydowanie bardziej skonkretyzowanych. Dla przykładu ocenimy, czy osoby niesłyszące będą mogły liczyć na transkrypcję tekstową wszystkich plików wideo oraz audio, prawidłową i komfortową strukturę całej witryny i wiele, wiele innych etapów.

Badanie jest bardzo skomplikowane i precyzyjne – staramy się objąć naszym działaniem w zasadzie wszystkie aspekty dotyczące WCAG – również te, które zdają się najmniej istotne i pozornie niewymagające. Dla przykładu zwrócimy uwagę na content, w tym na logiczność i spójność nagłówków oraz informacje w nich zawarte, a nawet lokalizację tekstu w razie powiększenia całej witryny nawet 2-krotnie. Sprawdzimy także treści, ich zrozumiałość oraz widoczność, jak i obecność wyjaśnień sformułowań niezrozumiałych dla czytelnika z pewnymi niepełnosprawnościami, np. skomplikowanych akronimów.

Jaki rezultat badania witryny można uznać za satysfakcjonujący, a jaki za wymagający poprawy?

Staramy się, aby nasze badanie mogło odpowiedzieć na wszystkie kwestie związane z prawidłowym zaplanowaniem witryny pod kątem WCAG – również na to, czy spełnia wszystkie wymagania WCAG, ich część czy może nie spełnia żadnych. Pomożemy w zaplanowaniu dalszych działań zmierzających do poprawy tego stanu rzeczy, jak i po fakcie przekażemy w zasadzie wszystkie informacje istotne dla właściciela danej strony. Cały proces jest krótki i w dużym stopniu zautomatyzowany, dlatego zapewnia przejrzysty, klarowny wynik oraz krótki czas realizacji.

Wypełnij cały formularz – w tym adres witryny, swój adres e-mail (musi być prawidłowy), a także numer telefonu (również prawidłowy i zgodny ze stanem rzeczywistym). Zaznacz wszystkie wymagane zgody, po czym oczekuj na wynik. W razie pytań skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe.