INFOLINIA +48 698 694 905

Logo Audyt WCAG 2.1
Wszystkie

Najmocniejsze strony naszej firmy

Grafika klawiszy na klawiaturze

W teorii Internet jest przestrzenią ponad granicami, bez barier. Wciąż jednak istnieją grupy użytkowników wykluczonych lub takich, dla których korzystanie z tego obecnie niezbędnego narzędzia, jest znacząco utrudnione.

Jako firma zajmujemy się usuwaniem tych ograniczeń, poprzez przygotowywanie na zlecenie klientów precyzyjnych raportów na temat dostępności ich stron dla wszystkich użytkowników oraz spełniania restrykcyjnych norm zawartych w standardach WCAG.

Dlaczego warto nam zaufać?

Instytucje publiczne są zobligowane przepisami prawa do spełniania standardów WCAG, określających co powinno znaleźć się na stronach internetowych lub w aplikacjach mobilnych, aby były one przyjazne dla ludzi starszych lub osób z różnymi formami niepełnosprawności.

W naszej firmie sprawdzamy dokładnie każdą stronę pod kątem aspektów wizualnych, kodu oraz funkcjonalności, a następnie tworzymy indywidualne sprawozdania dla naszych klientów.

Czym wyróżniają się nasze raporty?

Różne poziomy precyzji audytów

Naszym klientom oferujemy różne rodzaje raportów, dostosowane do mocno urozmaiconych potrzeb. Dla osób, które chciałyby tylko ogólnie sprawdzić, czy któraś z podstron spełnia zasady dostępności na poziomie A i AA, oferujemy prosty, klarowny raport.

Jeżeli natomiast niezbędna jest bardziej wnikliwa analiza wszystkich elementów strony (kryteria A, AA, AAA), wówczas nasi specjaliści przeprowadzają dokładny audyt nawet 20 podstron, którego wyniki opisują później w raporcie. Oprócz niego klienci otrzymują informacje o najczęściej występujących błędach.

Dla zwolenników rozwiązań kompleksowych mamy usługę premium. Klienci mogą w tym przypadku liczyć na audyt całej witryny, pod względem kryteriów A, AA, AAA, a także na szczegółowy raport, zawierający błędy oraz propozycje skutecznych rozwiązań. W tym przypadku wystawiamy także certyfikat WCAG.

WCAG Audyt – doświadczenie w branży

Na dostępność strony składa się olbrzymia ilość, mocno zróżnicowanych elementów. Dlatego w naszym zespole pracują doświadczeni specjaliści, którzy na temat certyfikacji WCAG wiedzą wszystko.

Od ponad 5 lat wykonujemy audyty WCAG i wiemy, jakie są największe mankamenty stron internetowych oraz co zrobić, żeby je usunąć. Dzięki temu strony internetowe mogą być naprawdę przyjazne dla wszystkich użytkowników.

Półautomatyczne, profesjonalne narzędzia

Na przestrzeni lat wypracowaliśmy nasze własne metody pracy. Sercem wszystkich działań jest oczywiście doświadczony zespół. Równocześnie korzystamy też z praktycznych, półautomatycznych narzędzi, które usprawniają codzienną pracę oraz pozwalają sięgać dalej niż konkurencja.

Dzięki temu jesteśmy w stanie przygotowywać bardzo szczegółowe i indywidualne raporty oraz sprawnie analizować strony internetowe. W ten sposób dostarczamy precyzyjnych i rzetelnych danych w ekspresowym tempie –a Ty możesz szybko i sprawnie poprawić działanie swojej strony.

Współpraca z osobami niepełnosprawnymi i seniorami

Wiemy, że sama litera prawa to za mało. Dlatego też oprócz teoretycznych działań i analiz, przeprowadzamy praktyczne testy stron. Do współpracy zapraszamy osoby niepełnosprawne oraz seniorów, czyli grupy często napotykające największe bariery w dostępie do treści na stronach www.

Taka współpraca pomaga nam spojrzeć na strony oczami najbardziej zainteresowanych odbiorców, a przez to lepiej dostosować je do konkretnych potrzeb wybranych grup społecznych. Pozwala to zmniejszać wykluczenie cyfrowe oraz zwiększać funkcjonalność każdej witryny.

***

Chcesz sprawdzić w praktyce, jak możemy pomóc usprawnić Twoją stronę internetową, zwiększyć jej widoczność i dostępność? Skontaktuj się z nami już dziś i wybierz optymalną formę audytu dostępności.

Ostatnie posty

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!