INFOLINIA +48 698 694 905

Logo Audyt WCAG 2.1
Wszystkie

Jak przebiega audyt WCAG w naszej firmie?

Telefon wyświetlający napis WCAG 2.1

Dostępność strony internetowej jest niezmiernie ważna – pozwala zmniejszać wykluczenie cyfrowe oraz zwiększa funkcjonalność poszczególnych witryn.

Takie też jest nasze zadanie podczas wykonywania audytów WCAG – sprawdzamy, czy strona jest zgodna ze standardem oraz co trzeba zrobić, żeby lepiej odpowiadała potrzebom osób starszych lub niepełnosprawnych.

Jak przebiegają nasze audyty? Co musisz zrobić, żeby Twoja strona była w pełni przystosowana do potrzeb wszystkich użytkowników?

Audyt WCAG – jak sprawdzić stronę internetową?

Instytucje publiczne są zobowiązane do spełniania norm dostępności, które regularnie się zmieniają. Jak zatem sprawdzić, czy witryna jest na pewno przystosowana do potrzeb osób ze specjalnymi potrzebami? Należy przeprowadzić dokładny audyt.

Staramy się zawsze podchodzić indywidualnie i dbać o czas naszych klientów. Dlatego maksymalnie uprościliśmy wszelkie procedury. Aby sprawdzić stronę www, wystarczy tylko podać jej adres oraz adres mailowy, na który ma być wysłany raport po przeprowadzeniu audytu. Oprócz tego określa się stopień precyzji analizy – od szybkiego zweryfikowania jednej strony pod kątem kryteriów A i AA, aż do kompleksowego sprawdzenia całej witryny odnośnie wymagań A, AA oraz AAA.

Jak przebiega audyt – co sprawdzamy dla Ciebie?

Podczas audytu sprawdzamy wszystkie istotne elementy strony internetowej. Zwracamy baczną uwagę na kwestie czysto wizualne, jak choćby kontrasty, wielkości czcionek lub przejrzystość prezentacji treści.

Równocześnie przy pomocy specjalnych narzędzi analizujemy także kod strony oraz sprawdzamy wszystkie zastosowane przez Ciebie dodatkowe narzędzia wspierające osoby ze specjalnymi potrzebami. Tak rozbudowane i wielopoziomowe działanie pozwala zyskać pewność, że żaden ważny element nie zostanie pominięty, a każde niedociągnięcie lub brak zostaną zlokalizowane.

Współpraca z osobami niepełnosprawnymi i seniorami

Przeprowadzenie audytu przez naszych doświadczonych ekspertów, znających dokładnie normy WCAG, to jednak nie wszystko.

Dodatkowo współpracujemy z osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprawdzić, czy dana witryna rzeczywiście odpowiada ich potrzebom, a to prowadzi do realnego zmniejszania cyfrowego wykluczenia.

Raporty i wykazy błędów

Każdy audyt kończy się przygotowaniem przez nas raportu dotyczącego dostępności (lub jej braku) strony internetowej. W zależności od wybranego pakietu wiadomość dla klienta zawiera informację o zgodności z kryteriami, raport błędów, a także propozycje rozwiązań, które usprawnią działanie strony.

Jeśli strona odpowiada normom WCAG, wystawiamy także certyfikaty, stanowiące dowód na spełnianie wysokich standardów stron internetowych, dostępnych dla wszystkich użytkowników, bez wykluczeń.

***

Potrzebujesz więcej informacji lub chciałbyś od razu nawiązać współpracę? Skontaktuj się z nami już dziś. Przeprowadzimy audyt WCAG Twojej strony i pomożemy wejść na zupełnie nowy poziom dostępności dla wszystkich odbiorców treści www.

Ostatnie posty

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!