INFOLINIA +48 698 694 905

Logo Audyt WCAG 2.1
Wszystkie

Jak możemy pomóc w zwiększeniu dostępności Twojej strony?

Grafika przedstawiająca monitor

Dostępność strony internetowej to obecnie nie tylko wymóg prawny. To szansa na zwiększenie widoczności witryny, przyrost konwersji oraz poprawę satysfakcji osób regularnie ją odwiedzających. Możemy pomóc w poprawie tych wszystkich parametrów, przeprowadzając audyt na Twojej stronie www.

Dostępność strony lub aplikacji w praktyce

Przepisy nakładają na instytucje publiczne obowiązek zapewnienia dostępności strony pod względem jej czytelności i funkcjonalności.

Dotyczy to poprawy elementów wizualnych (wielkość czcionek, kontrasty), wprowadzania zmian do kodu oraz udostępniania szeregu dodatkowych narzędzi, które ułatwiają korzystanie z witryny lub aplikacji dla osób ze specjalnymi wymaganiami (ludzie starsi, osoby niepełnosprawne).

Jak zwiększyć dostępność strony?

W przypadku stron budowanych od zera można bez trudu wprowadzić wszystkie niezbędne elementy, ułatwiające dostęp do treści wszystkim użytkownikom.

Nieco bardziej skomplikowane zadanie mają witryny już istniejące, które wcześniej nie zostały zbudowane zgodnie z normami dostępności lub potrzebują dostosować się do zmieniających się standardów.

W takich sytuacjach niezbędne jest dokładne sprawdzenie zgodności strony poprzez przeprowadzenie wnikliwego audytu pod kątem dostępności oraz spełnienia standardów WCAG.

WCAG Audyt – jak możemy poprawić działanie Twojej strony?

W naszej firmie zajmujemy się dokładną analizą i sprawdzaniem dostępności wszystkich kluczowych elementów stron internetowych.

Jeśli nie jesteś pewien, czy Twoja witryna jest przystosowana do potrzeb wszystkich grup użytkowników, wystarczy, że prześlesz nam jej adres oraz adres mailowy, na który chciałbyś otrzymać raport.

My zajmiemy się resztą.

W zależności od Twoich potrzeb możemy przygotować prosty, krótki raport, pokazujący najważniejsze informacje na temat Twojej strony. Jesteśmy też w stanie przy pomocy profesjonalnych narzędzi przeprowadzić dogłębną analizę wszystkich elementów całej witryny. Dzięki temu zyskujesz precyzyjną wiedzę, co należy zmienić, aby strona spełniała wszystkie kryteria dostępności w jak najwyższym stopniu.

Współpraca ze specjalistami i osobami zainteresowanymi

Stanowimy zespół doświadczonych specjalistów, którzy na co dzień zajmują się sprawdzaniem dostępności stron, a standardy WCAG znamy na wyrywki. Mamy zatem wiedzę teoretyczną, sporo umiejętności oraz półautomatyczne narzędzia, pozwalające na precyzyjne określenie zgodności wszystkich kluczowych aspektów stron internetowych.

Zawsze chcemy, aby nasze raporty były nie tylko odwzorowaniem istniejących przepisów, ale też odpowiadały na rzeczywiste potrzeby ludzi.

Dlatego też przy realizacji audytów współpracujemy między innymi z osobami niepełnosprawnymi i seniorami. Dzięki temu jesteśmy w stanie sprawdzić, na ile dana strona rzeczywiście spełnia oczekiwania osób do tej pory często podlegających cyfrowemu wykluczeniu – czy jest dla nich wystarczająco czytelna i wygodna w użytkowaniu.

Dostępność strony – droga do sukcesu

Wykonywany przez nas audyt to oczywiście tylko pierwszy krok na drodze do dostępności strony. Warto jednak wykonać go już dziś. Dlaczego?

Strona realizująca potrzeby wszystkich użytkowników pomaga zmniejszyć wykluczenie osób ze specjalnymi potrzebami. Sprawia, że mogą one bez trudu wykonywać szereg czynności za pośrednictwem sieci.

Dbałość o utrzymanie klarowności, przejrzystości oraz wprowadzenie narzędzi ułatwiających korzystanie ze strony zwiększają jej widoczność, a także poprawiają komfort użytkowników, którzy chętniej wracają do danej witryny lub polecają ją innym.

Powinieneś zatem już teraz zadbać o wygląd i funkcjonalność witryny – niech będzie naprawdę otwarta dla wszystkich użytkowników.

Sprawdź, czy Twoja strona spełnia aktualne standardy WCAG i czy jest w pełni dostępna. Co musisz zrobić? Wyślij do nas adres swojej witryny – my zajmiemy się resztą, szybko, sprawnie i profesjonalnie.

Ostatnie posty

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami!